Annapurna

Annapurna Sıradağları, Himalaya Dağları’nın bir kısmını oluşturur. Ülkenin iç kısmındadır ve en yakın turistik şehir Pokhara’dır. Kraliyetin ve devletin yatırımlarıyla bu dağlar tam bir trekking merkezi haline gelmiştir. 3 günden başlayıp 24 güne kadar süren trekking programları mevcuttur. Bu trekking programlarında eşsiz bir doğada yürürken dünyanın en yüksek noktalarını da izleme imkanı vardır. 8091 metre olan Annapurna 1 ve 8000 metre civarında bulunan Dhaulagiri, Machhapuchhre dağlarının ihtişamlı manzaraları trekking boyunca herkese eşlik eder. Gün boyu yapılan trekkingden sonra devletin desteğiyle misafirevlerine dönüştürülmüş köy evlerinde kalınmaktadır. 

Anapurna Sıradağlarına yapılan trekking rotasının en önemli ve en turistik olan iki noktası, Poon Hill ve Anapurna Base Camp’dır. Poon Hill noktası 3200 metre civarındadır ve manzarası kelimelerle anlatılamayacak denli müthiştir. Genellikle bu noktaya 3 günde ormanlık alanlarda yapılan trekkingle ulaşılır. Güneş doğumundaki manzara sanki başka dünyalara açılan eşsiz bir kapı görünümündedir. Anapurna Base Camp noktası ise 4126 metredir. Ormanlık tepelerden, pirinç tarlalarından geçerek, şelaleler, nehirler, tahta köprülerle uzun demir köprüler geçildikten sonra çorak bir arazinin sonunda sanki bilinmeyenden çıkan bir nokta gibi olan Anapurna Base Campa ulaşılır. Manzarası eşsizliğin de ötesindedir, nefes almayı unutabilirsiniz.

 

thumb_annapurna_sanctuary_trekkin_map
 

 

Swotah Travel bünyesinde, çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir.

Kültür gezileri, trekking, kişiye özel tur seçenekleri, Everest First Base Camp, Annapurna First Base Camp, Poon Hill ile dünyanın çatısına yolculuk yapın.