Kültür Gezisi

Kathmandu - Pokhara - Chitwan - Nagarkot 12 Gün

1. Gün VARIŞ
Nepal'e ayak bastığınız anda, ekibimiz sizi havaalanından alacak ve otele güvenli bir şekilde eşlik edecek ve otel check-in işleminde size yardımcı olacaktır. Bir süre tazelendikten ve  dinlendikten sonra akşam birlikte yemek yiyeceğiz ve detaylı gezi programını ele alacağız.
2. Gün KATHMANDU MİRASI SİTE TURU
Yolculuğumuz bugün Katmandu turundan başlıyor. Sıcak kahvaltımızın hemen ardından, Katmandu'nun dünya mirası sitelerine ziyaretimizden başlıyoruz. Sanat ve mimarisinin yanı sıra Kraliyet Sarayı, kraliyetin tarihi koltukları, muhteşem Taleju Tapınağı, Kumari Ghar, Kal Bhairav ​​Tapınağı, avlular ve Malla döneminde inşa edilen tapınaklar ile popüler olan Katmandu Durbar Meydanı'nı kapsamaktadır. Bu gün aynı zamanda Patan Durbar Meydanı çevresinde gezinti ile Boudhanath Tapınağı ve Swayambhunath Tapınağı'nı gezeceğiz
3. Gün POKHARA'YA YOLCULUK
Bugün yaklaşık 7-8 saat sürecek olan Pokhara'ya gidiyoruz. Akşam saatlerinde Pokhara'ya ulaştıktan sonra göl kenarında akşam yürüyüşü yapılabilir. Orada otelde kalıyoruz.
4. Gün POKHARA ÇEVREYİ GEZME
Pokhara, Pokhara'yı ziyaret eden turistlere çekici doğal güzelliği sunan güzel bir şehir. Bu şehri ziyaret etmek ve keşfetmek için yeterli zamanımız var. Nepal'deki Himalayalar'ın White Stupa, Tal Barahi Tapınağı, Rara Gölü ve daha birçok göl, tapınak, anıt ve akıllara durgunluk veren manzarası eşliğinde gezmeye gidebiliriz. Rara Gölü çevresinde gezintiye çıkabilir ve orada harika anın tadını çıkarabiliriz. Şehirde alışveriş yapmak için de gidebiliriz. Ayrıca kendi başınıza dolaşabilir ya da birlikte gezip güzel anıları oluşturabiliriz.
5. Gün CHITWAN'DA YOLCULUK
Bugün Pokhara'yı ve onun güzelliğini geride bırakıp, Nepal'in güneybatı kısmına doğru ilerliyoruz. Pokhara'dan Chitwan'a arabayla yaklaşık 4-5 saat süreceğiz. Chitwan lezzetli Taas ile çok popüler ve ünlüdür; baharatlı kızarmış keçi eti. Chitwan’da çok sayıda eşsiz mutfağın tadını çıkarabilirsiniz. Chitwan, eşsiz florası ve faunası bakımından da zengindir. Bu gece Chitwan'da dinleniyoruz. Mümkünse, günün akşamında bizi ağırlamak için yerel halk tarafından gerçekleştirilen kültürel Tharu dansının tadını çıkarabiliriz.
6. Gün CHITWAN ÇEVREYİ KEŞİF
Bugün, Chitwan'ın gerçek güzelliğini keşfetmek için yeterince zamanımız var. Sabah kahvaltımızı tamamladıktan sonra, ülkemizin ilk milli parkı olan ve eşsiz bir flora ve faunada zenginleştiği Chitwan Ulusal Parkı'nı ziyaret ederek, misafirlerine fil safari  gibi unutulmaz güzel anıları yaşatıyor. Yaban hayatı görmek için yoğun otlaklarda fillerle dolaşıyoruz.. Bishazari Tal (20 bin Göl), safari sonrası zamanımızın tadını çıkarabileceğiniz Chitwan Ulusal Parkı'nın yakınındadır. Bütün gün turdan sonra, akşam etrafında bir akşam yürüyüşüne çıkabilir ve o gece Chitwan'da dinlenebiliriz.
7. Gün KATHMANDU'YA GERİ DÖNÜŞ
Kahvaltımızı bitirdikten sonra, bugün Katmandu'ya geri dönüyoruz. Chitwan'dan Katmandu'ya arabayla yaklaşık 6 saat sürecek. Oraya vardıktan sonra Katmandu'da aynı otelde dinleneceğiz. Akşam serbest zaman geçirip, akşam yürüyüşüne çıkabilir veya otelde dinlenebiliriz.
8. Gün YARIM GÜN BHAKTAPUR'DA GEZİNTİ VE NAGARKOT'A GİDİŞ
Golden Gate, Nyatapola Tapınağı, 55 Pencere Sarayı, Ulusal Sanat Galerisi, Taleju Bell, farklı heykel ve anıtların ziyaret edildiği Bhaktapur Durbar Meydanı'na yapılacak şehir turu. Bhaktapur'da gezintiye çıktıktan sonra Nagarkot'a yola çıkılacak ve akşam dağlarda gün batımını izleyin. Daha sonra Nagarkot'taki otele transfer.
9. Gün NAGARKOT
Sabahın erken saatlerinde, dağların ve tepelerin çekici güzel manzaralarıyla görkemli gün doğumu görüntülemek için Nagarkot Kulesi'ne doğru yürüyüşe çıkıyoruz. Nagarkot'taki günlük ziyaretten sonra, Nagarkot'un etrafında yarım gün dinleniyoruz. Gece kalmak için Nagarkot aynı otele dönüyoruz.
10. Gün NAMOBUDDHA'DAN  BALTHALI HIKE
Nagarkot'tan erken yola çıkıyoruz ve iki saat sürecek Namobuddha'ya gidiyoruz. Namobuddha'dan, yürüyüşümüzü Balthali'ye başlatıyoruz. Balthali Village Resort'a ulaştıktan yarım gün sonra bitecek. Geceyi o tesiste geçiriyoruz.
11.GÜN KATHMANDU'YA GERİ DÖNÜŞ
Sabah,jeep ile küçük bir tarihi Panauti turu . Panauti'deki önemli cazibe merkezlerini ziyaret ettikten sonra, Katmandu'ya geri dönüyoruz. Yarım gün özgür zamanınız olacak. Thamel bölgesinde alışveriş yapabilir ya da Kathmandu'dai  çevresinde benzersiz Nepal yemekleri deneyebilirsiniz. Zaman izin verirse Pashupatinath Tapınağı'nın akşam ilahisini de ekleyebiliriz.
12. Gün DÖNÜŞ
Araba sizi otelinizden alacak ve havaalanında bırakacak. Gidişiniz için size eşlik edeceğiz ve vedalaşacağız.

 

FİYAT DAHİL HİZMETLER:
• Tıbbi Kit;
• Tüm geçerli hükümet vergileri;
• Yetkili İngilizce Konuşma Rehberi;
• Şehir turu sırasında konaklama;
• Yolculuk sırasında tüm yemekler (Kahvaltı, Öğle Yemeği, Akşam Yemeği);
• Havaalanı transferi ve Özel Araçla Otel'e kadar eşlik etme;
• Özel Araçla Pokhara ve Chitwan'a transfer için Katmandu;
• Katmandu çevresindeki rehberli gezi turu, giriş ücretleri ile birlikte;
• Katmandu'da çift kişilik / çift kişilik paylaşımlı standart / Deluxe odalar;
• Tüm personel için yemek, konaklama, maaş, ekipman, sigorta, ulaşım masrafları.

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

• Seyahat ve kurtarma sigortası;
• Kılavuz (lar) ve Sürücü (ler) için ipuçları;
• Katmandu'da öğle ve akşam yemekleri;
• Uluslararası uçuşlar, Nepal Vize Ücreti;
• Kişisel harcamalar (Telefon Görüşmeleri, Çamaşırhane, Bar Bonoları vb.);
• Erken varış veya geç ayrılış nedeniyle Katmandu ve Pokhara'da ekstra gece konaklama.

Kişi Başı Ücret: $1599

Swotah Travel bünyesinde, çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir.

Kültür gezileri, trekking, kişiye özel tur seçenekleri, Everest First Base Camp, Annapurna First Base Camp, Poon Hill ile dünyanın çatısına yolculuk yapın.