Everest Base Camp

16 Gün

1. Gün VARIŞ
Tapınak kentine iniş sizi memnun edecektir. Sizi alacağız ve  rahatlayabileceğiniz otele götüreceğiz. Tur hakkında, yemek masasında konuşacağız.
2. Gün KATHMANDU ÇEVREYİ GEZME
Mimari cennette uyanmak ne kadar güzel. Gezi turu için, üç ila dört kültürel mirası ziyaret edebileceksiniz. Bu nedenle, önce hangi yerleri ziyaret etmeyi tercih edeceğinizi seçmek size kalmış.
3. Gün LUKLA / PHAKDING (2656M)
Bunu başka bir yolla da belirtmek mümkün değil: Lukla'ya giden uçuş gerçekten tüyler ürpertiyor, ama uçaktan inerken, Everest Ana Kampı'na giden ilk anıtsal adımı atacaksınız. Lukla'ya ulaştıktan sonra geceyi geçireceğiniz Phakding köyüne doğru ilerleyeceksiniz.
4. Gün NAMCHE İÇİN TREK (3450M)
Bu sabah erken bir kahvaltıdan sonra, trek gerçekten başlıyor. Phakding'den yola çıkarak, nehirleri asma köprülerle geçeceksiniz. Yol boyunca köyler hızı ayarlayacak ve bundan önce Sagarmatha Milli Parkı'nın girişine ulaşacaksınız. Yolumuz, Namche pazarına ulaşmak için keskin bir şekilde yükselmeye devam ediyor. Burada geceyi iyi imkanlarla bir otelde geçireceksiniz.
5. Gün YÜKSEK İRTİFAYA ALIŞMA
Restoran, kafeterya ve barların bulunduğu efsanevi Namche çarşısında doğa yürüyüşüne çıkacaksınız. Sir Edmund Hillary tarafından kurulan Khunde Hastanesi'ni ziyaret edebilirsiniz. Ya da Ama Dablam, Nuptse, Lhotse ve Everest üzerinden gün batımını görebileceğiniz Namche üzerindeki Everest View Hotel'e doğru yürüyebilirsiniz.
6. Gün TENGBOCHE'ye TREK (3870M)
Gün Phulki'ye ve Tienboche köyüne, Everest bölgesinde muhtemelen en büyük manastır ile ünlü, kolay bir yürüyüşle başlıyor. UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki Sagarmatha Ulusal Parkı'nda yer almaktadır. Burada Mt. Everest de dahil olmak üzere Himalayalar'ın tamamını kapsayan panoramik manzaraları görebilirsiniz. Everest, Nuptse, Lhotse, Ama Dablam ve Thamserku. Tengboche'de bir gece kalacaksınız.
7. Gün DINGBOCHE'e (4410M) TREK
Yolun aşağısında, huş ağacı, kozalaklı ağaç ve ormangülü ağaçlarının yemyeşil ormanlarına doğru yol alacaksınız. Yolun kenarındaki Imja Nehri'ni geçerek Debuche'a giden bu yokuş aşağı yoldan Pangboche'ye ulaşacaksınız. Imja Vadisi boyunca devam edip Lobuche Nehri'ni geçerek Dingboche'ye çıkacaksınız. Güzel arpa, patates ve buğday alanlarıyla dolu bu pitoresk köyde, otlayan hayvanlarla dolu bir sahne sizi bekliyor.
8. Gün YÜKSEK İRTİFAYA HAZIRLIK
Başka bir önemli gün, ince havasıyla yüksek irtifaya hazırlık olarak Dingboche'de alıştırma yapmakla geçirilir. Bugün, Lhotse, Makalu ve Cho Oyu gibi dünyanın en yüksek zirvelerinin altını görmek için köyün arkasında bir çıkıntıya tırmanabileceğiniz köyü keşfetmek için en iyi yoldur. Yarın sondan bir önceki gün için dinlenmeye ihtiyacın olacak.
Gün 9 LOBUCHE'ye TREK (4940 M)
Daha yüksek irtifalara tırmanırken, yol daha da zorlaşacaktır. Khumbu Buzulu'nun dik terminal buzultaşına çıkıyoruz. Patika, muhteşem manzaralar sunan bir sırt olan Chupki Lhara yolumuza çıkarken, kayalık yamaçlardan geçiyor. Maceranın bir sonraki kısmı, dağınık dağlık araziyi, Mt Everest Dağı manzaralı küçük bir yerleşim yeri olan Lobuche'a getiriyor. Lobuche, Mt. Pumari ve Nuptse. Lobuche'da geceleme.
10.GÜN GORAKSHEP'e TREK (5170M / EVEREST BASE CAMP (5364M)
Her adım, Lobuche'dan Gorakshep'e nispeten kolay bir yürüyüşle başlayan varış noktasına yaklaşıyor. Everest Ana Kampı'na giden daha sonraki düz iz, daha zordur. Yukarı ve aşağı rota, sizi çoğunlukla bir buzul yoluna götürecektir. Buradan Everest Base Camp'in ilk manzarasını göreceksiniz ve sonra zorlu bir günün ardından Gorak Shep'e geri döneceksiniz. Gorak Shep'de geceleme.
11. Gün KALA PATTHAR (5545M) / FERİCİ (4288M)
Kala Patthar'a giden trek, gün doğarken Mt. Everest. Günün ilk ışığı, Nuptse Nup, Changtse ve Lhotse'nin muhteşem manzarasını aydınlatacak. Burada Everest ve onun komşu zirveleri için en iyi fotoğraflarını çekeceksiniz. Daha sonra kahvaltıda ve Pheriche yönünde aşağıya doğru Gorak Shep'e geri döneceksiniz. Geceleme Pheriche'de.
12. Gün NAMCHE İÇİN TREK
Pheriche'den Tengboche'ye doğru olan yürüyüş çoğunlukla yokuş aşağıdır. Son günlerinizi dağların yakınında geçireceğiniz Namche'de olacaksınız.
13. Gün LUKLA'ya TREK
Kahvaltıdan sonra, Phakding üzerinden Lukla'ya döneceksiniz. Dağların, manastırların ve köylerin muhteşem manzaralarını tekrar gözden geçireceksiniz. Dağdaki son gecen bu olacak ... bir dahaki sefere kadar.
14. Gün KATHMANDU
Lukla - Katmandu arası uçuşlar bazen hava koşulları nedeniyle iptal edilebilir, dolayısıyla bu tür durumlar  için bir extra gün ayarlamak yerinde olur.
15. Gün KATHMANDU
O güzel ve huzurlu yerlerden sonra, şehrin koşuşturmacasına geri döneceksiniz. Bu özgür bir gün, böylece kendinizi rahatlamak için biraz alışveriş yapmak, geleneksel masaj yapmak için zaman ayırabilirsiniz. Aksi takdirde ünlü Pashupatinath'ı ziyaret etmeye istekliyseniz, akşam partisine katılabilirsiniz.
16. Gün ÜLKEYE DÖNÜŞ
Bu gün programınıza göre bir yudum kahve ya da arkadaşça bir öğle yemeği için bize katılacaksınız. Havaalanına gidiş.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
• Trekking izinleri;
• Tüm geçerli devlet vergisi;
• Yürüyüş sırasında mevcut konaklama;
• Özel araçla eskort ile havaalanı transferleri;
• Trek boyunca tüm yemekler (Kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği);
• Tam sigorta dahil olmak üzere hamallar için ekipman giyimi;
• Yurtiçi havaalanı kalkış vergisi ile iki yönlü Katmandu-Lukla uçak bileti;
• Gerekli tüm evrak ve Yürüyüşçülerin Bilgi Yönetim Sistemi ücretleri;
• Katmandu'daki standart oteldeki çift kişilik odalar, kahvaltı ile çift / çift paylaşımlı olarak;
• Katmandu'da rehberli gezi turu ve profesyonel rehberden giriş ücretleri;
• Trek ve Trek için Porters (2: 1) ile birlikte trek ve tur için Yetkili İngilizce konuşan rehber;
• Personel için tüm masraflar; yemekler, konaklama, maaş, ekipman, sigorta, ulaşım

FİYATA DAHİL OLMAYAN ÜCRETLER:

• Seyahat ve kurtarma sigortası;
• Uluslararası uçuşlar; Nepal vize ücreti;
• Kılavuz (lar), kapıcı (lar) ve sürücü (ler) için ipuçları;
• Katmandu'da öğle ve akşam yemekleri;
• İç hat uçuşu için fazla bagaj ücreti (ler);
• Kişisel harcamalar (telefon görüşmeleri, çamaşırhane, bar faturaları, batarya şarjı, ekstra taşıyıcılar, şişe veya sıcak su, duş vb.);
• Katmandu ve Pokhara'da erken varış, geç kalkış, planlı güzergah dışında herhangi bir sebepten dolayı dağdan erken dönüş nedeniyle ekstra gece konaklama

Kişi Başı Ücret: $1600

Swotah Travel bünyesinde, çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir.

Kültür gezileri, trekking, kişiye özel tur seçenekleri, Everest First Base Camp, Annapurna First Base Camp, Poon Hill ile dünyanın çatısına yolculuk yapın.