Kathmandu - Lumbini - Pokhara

10 Gün

1. Gün VARIŞ
Tribhuvan Uluslararası Havalimanı'na varışınızda, temsilcilerimiz size sıcak bir karşılama sunmak için orada olacaklar. Temsilcimiz, kalacağınız otele kadar eşlik edecek. Otelde check-in yaptıktan sonra bir süre dinlenebilirsiniz. Akşam, akşam yemeği için davet edileceksiniz ve bundan sonra gezi programı konusunda bilgilendirileceksiniz.
2. Gün KATHMANDU
Bugün, Katmandu Vadisi'nde gezeceğiz. Sıcak kahvaltıdan sonra, vadinin içinde çoğunlukla iki Budist Tapınağı (Swayambhunath ve Boudhanath Stupa) bulunan tarihi ve UNESCO listesindeki miras alanlarını ziyaret edeceğiz. Öncelikle, 2000'den fazla yıllık geçmişi olan dünyanın en eski Budist anıtlarından biri olan “Maymunlar Tapınağı” olarak bilinen Swayambhunath Stupa'yı ziyaret edeceğiz. Bundan sonra, 50'den fazla Tibetli Gompas ve manastırın bulunduğu en büyük Budist Stupa'dan biri olan Boudhanath Stupa'ya doğru ilerleyeceğiz. Bu Stupa'ların keşişleri esas olarak Tibet'lidir. Bu Stupa, halk arasında “Küçük Tibet” olarak bilinir.
3. Gün  NAMOBUDDHA, BALTHALI KÖYÜ
Bugün kahvaltıdan sonra, kalabalık Katmandu Şehri'ni geride bırakarak Bhaktapur'a doğru ilerleyeceğiz. Dhulikhel'e ulaştıktan sonra Namobuddha'ya ulaşmak için yaklaşık bir saat ya da daha uzun bir süre kısa bir yürüyüş yapacağız. Biraz yükseltilmiş arazide yer alan Namobuddha, keyifli ve yol dışı bir yerdir. Namobuddha da Takmo Lujin olarak bilinir. Thrangu Tashi Yangtse Manastırı, Namobuddha'nın kutsal hac bölgesinde bulunan Karma Kagyu geleneğinde Tibet Budist Manastırı olan ana cazibe merkezidir. Balthali'ye doğru ilerleyeceğiz, bu da yaklaşık 4 saat sürecek. Balthali, Everest bölgesi dahil olmak üzere doğu Himalayaların doğal manzaralarını sunmaktadır. Bu yürüyüş parkuru, boğazların ve karla kaplı tepelerin muhteşem manzarasına sahip huzurlu bir yerdir.
4. Gün  NALA GUMBA
Kahvaltımızı tamamladıktan sonra Nala Gumba'ya doğru yola çıkacağız. Nala Gumba, tarihi ve dini önemi olan belirli bir bölgedir. Dhagpo Sheydrub Ling Manastırı, Budistlerin yanı sıra Hindu halkları arasında popüler olan tepenin üzerinde inşa edilen bu mekanın ana cazibesi. Gumba'nın içinde farklı sanat ve heykeller bulabiliriz. Nala Gumba'yı ziyaret ettikten sonra, Katmandu'ya geri dönüş yapacağız.
5. Gün 5 LUMBINI
Bugün, kahvaltıdan sonra Lumbini'ye gideceğiz. Lumbini (Lord Siddhartha Gautam Buddha'nın doğum yeri) Katmandu'dan yaklaşık 9 saat uzaklıktadır. Lumbini, Katmandu'dan daha düz arazilere sahip olan Nepal'in Terai bölgesindedir. Bu en güzel Budist kutsal yeridir. Otelde konaklama.
6. Gün  LUMBINI'Yİ KEŞFEDİN
Bugün keşif günü. Kahvaltıdan hemen sonra, Lumbini'yi (Lord Siddhartha Gautam Buddha'nın doğum yeri) keşfedeceğiz. UNESCO'nun dünya mirası listesinde yer alan Lumbini, dünyaca ünlü bir Budist din ve tarihi mekandır. Lord Siddhartha'nın doğduğu Maya Devi Tapınağı'nı ve bebek Siddhartha'nın doğumundan sonra ilk ritüel hamamına verildiği Pushkarni Göletini ziyaret edeceğiz. Lumbini ayrıca, Ashoka'nın İmparator Ashoka (M.Ö. 249) tarafından dikilmiş olan Ayağı'nın yanı sıra çekici anıtları, manastırları, müzeleri ve barış pagodalarıyla da ünlüdür. Doğu ve Batı manastır bölgesine ayrılmıştır. Doğu, Theravadin manastırlarına sahiptir ve batıda Mahayana ve Vajrayana manastırları vardır. Sabahtan akşama kadar, çeşitli ülkelerden gelen hacılar  meditasyon yaparlar. Ayrıca bu huzurlu ve rahat meditasyon deneyimini yaşayabilirsiniz.
7. Gün POKHARA'YA GİDİŞ
Kahvaltımızı yaptıktan sonra, bugün 7 saat sürecek olan Pokhara'ya transfer olacaksınız. Pokhara, aynı zamanda göller şehri olarak da anılan Nepal'in güzel şehirlerinden biridir. Fishtail, Dhaulagiri ve çok daha fazlası gibi dağların muhteşem panoramik manzarasını seyredebilirsiniz. Ayrıca Pokhara'nın göl tarafında akşam yürüyüşü yapabilir veya göl kenarındaki bisiklete binebilirsiniz.
8. Gün POKHARA
Bu gün, Pokhara'daki Budist Yerlerinden bazılarını ziyaret edeceğiz. Günün ilk ziyareti, Japon Nipponzan Myohji Organizasyonu'ndan Budist Rahipler tarafından Phewa Gölü'nün yukarısındaki dar bir sırt üzerinde inşa edilen Dünya Barış Pagodası'nın büyük Budist Stupası. Phewa Gölü'nü bir tekne ile geçtikten sonra Stupa'ya doğru ilerliyoruz. En üstteki çeşitli dağların büyüleyici manzarasının tadını çıkarabilirsiniz. Matepani Gomba ya da manastır ve Hemja manastırı Pokhara'nın sonraki cazibe merkezleridir. Tibet mülteci kampının bulunduğu Hyangja'ya yapılacak bir sonraki yürüyüş, Karma Kagyu geleneğindeki Tashi Palkhiel manastırına da sahiptir. Sonunda, Phewa Gölü'nde tekne gezintisi, ayrılırken yanınızda taşıyacağınız güzel anılardan biridir.
9.GÜN KATHMANDU'YA DÖNÜŞ
Bugün, tekrar Katmandu'ya dönüyoruz. Yolculuk, Pokhara'dan Kathmandu'ya doğru yaklaşık 7 saat sürecek. Katmandu'ya varışta, otelinize transfer edileceksiniz. Günün geri kalanında dinlenebilirsiniz. Akşam  veda yemeği olacak.
10.Gün DÖNÜŞ
Eviniz için yola çıkacağınız gün bu. Kısa bir alışveriş için gidebilir ya da dinlenmek için ücretsiz Herbal masaj spasına gidebilirsiniz. Alışveriş aktivitenizden sonra, temsilcilerimiz size havaalanına kadar eşlik edecek ve Nepali usulü vedalaşacaksınız.

FİYATA DAHİL ÜCRETLER:
• Tüm geçerli devlet vergisi;
• Yetkili İngilizce konuşan rehber;
• Tıbbi kit (seyahat lideriniz tarafından taşınan);
• Özel araçla eskort ile havaalanı transferleri;
• Katmandu, Pokhara, Lumbini'de bilet ücretleri eşliğinde rehberli gezi turu;
• Özel transferler Pokhara, Limbuni, Katmandu;
• Katmandu, Pokhara'da çift yataklı / çift kişilik paylaşımlı standart / Deluxe odalar;
• Tüm personel için tüm harcamalar - yemekler, konaklama, maaş, ekipman, sigorta, ulaşım.

FİYATA DAHİL OLMAYAN ÜCRETLER

• Seyahat sigortası;
• Kılavuz (lar) ve sürücü (ler) için ipuçları;
• Uluslararası uçuşlar; Nepal vize ücreti;
• Katmandu'da öğle ve akşam yemekleri;
• Kişisel harcamalar (telefon görüşmeleri, çamaşırhane, bar faturaları vb.);
• Erken varış nedeniyle Katmandu'da ekstra gece konaklama, tarifeli güzergah dışında herhangi bir sebepten dolayı geç ayrılma.

Toplam Fiyat : $1300

Swotah Travel bünyesinde, çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir.

Kültür gezileri, trekking, kişiye özel tur seçenekleri, Everest First Base Camp, Annapurna First Base Camp, Poon Hill ile dünyanın çatısına yolculuk yapın.