Bhutan - Nepal Kültür Turu

14 Gün

1. Gün KATHMANDU'YA GELİŞ
Nepal'e hoş geldiniz, temsilcilerimiz havaalanında sizi bekliyor olacak. Daha sonra otele kadar eşlik edeceksiniz. Akşamları sizleri kültürel dans programlarına sahip kültürel restoranda geleneksel Nepal Yemeği için davet ediyoruz.
2. Gün KATHMANDU
Bugün sizi Katmandu Vadisi'nde gezmeye götüreceğiz. 7 UNESCO dünya mirası alanı (2 Budist Tapınağı (Maymunlar Tapınağı dahil), 2 ünlü Hindu Tapınakları ve 3 ana Kraliyet sarayı da dahil olmak üzere 2 Budist Pagodası) etrafında kültürel bir uyanış.
3. Gün PARO
Uçuş programına göre sizi Paro'ya götürmek için sizi havaalanına götüreceğiz. Paro uluslararası havaalanına varışta rehberimiz tarafından alınacak ve otele özel araçla transfer edileceksiniz. Akşamın ilerleyen saatlerinde Paro ulusal müzesini ve ardından Paro Rimpong Dzong'u ziyaret edeceğiz. Gün, Paro Chhu üzerine inşa edilmiş harika konsol köprüsünden geçen park alanlarına hafif bir yürüyüşle sonlanıyor. Akşam, otelde rahatlayacağız ya da yerel el sanatları ile  küçük Paro kasabasında gezineceğiz. Paro'da geceleme, rakım 2200m.
4. Gün PARO - GENEKHA-GUR - DAGALA BİN GÖLÜ TREK 15 KM, 4 SAAT
Trek küçük bir köy olan Genekha ile başlar. Bugün birçok flora  çeşidi ve ayrıca bazı hayvanlar ve birçok kuş göreceksiniz. İki saatlik yavaş  yokuştan sonra, aşağıdan vadinin pitoresk bir manzarasını sunan devasa kaya platformunda dinlendikten sonra iki saat daga yürüyüş yapacağız. İlkbaharda çiçeklerin bol olduğu Gur'da kamp yapacağız.
5. Gün GUR - LABATHAMBA. 12 km, 5 saat
Günümüzün trekleri bizi yabani kuşkonmaz ve diğer küçük bitkilerin yetiştiği çayırlara götürür ve bu trekleri ilkbaharda yaparsanız, çiçek halılarının üzerinde yürür gibi hissedersiniz. Büyük bir cairn tarafından işaretlenen ilk geçiş, tüm Dagala menzili, alpin çayırları ve yak çobanlarının kamplarının muhteşem bir görüntüsü vardır. Yakında bir yak çadırının kampında öğle yemeği yiyeceğiz. Öğle yemeğinden sonra, Yutsho Gölü'nün sonunda biten tepelerde ve çayırların üzerinde yürüyeceğiz.
6.Gün LABATHAMBA HALT
Labathama'daki bir günlük durak, gölleri gezmeye ve  geçişin tepesine kadar yürüyüş yapmaya değer. Açık bir günde, dünyanın üçüncü en yüksek dağı olan Mt. Kanchenjunga ve Mt. Jumolhari'yi izleyebiliriz. Bhutan'ın en yüksek dağıdır.
7. Gün LABATHAMBA - PANGKHA. 8 km, 4 saat
Yaklaşık 4,460m'deki inişe başlamadan önce 20 dakika kadar yürüyüş. İnişte Himalayaların muhteşem manzaraları olacak. Kılavuzunuz Everest, Kanchenjunga, Chomolhari, Jichu Drake, Tserimgang, Khangbum, Masagang, Tsendegang ve Gangchenta gibi bireysel zirveleri belirlemede size yardımcı olacaktır.  Pangkha'da çimenli bir çayırda gecede kamp.
8. Gün PANGKHA - CHERIGANG. 10 KM, 6 SAAT
Bu gün, giderek artan sayıda etkileyici manzaralar içermektedir. Mavi gelinciklerin birkaç çeşidini (Haziran-Temmuz yürüyüşleri) ve yol boyunca birçok dağ kuşunu göreceksiniz. Öğle yemeğinden sonra, bir saatlik kademeli tırmanış, bizi aşağıdan Thimphu vadisinin muhteşem manzarasını sunan Dagala'daki son sırtın tepesine getiriyor. Cherigang'da kamp.
9. Gün CHERIGANG - THIMPHU (TREK END). 6 KM, 2 SAAT
Karışık bitki örtüsü ve elma bahçelerinde yürüyoruz, nihayet ulaşımımız için bizi bekleyecek olan Thimphu'ya giden ana motora ulaşıyoruz. Öğle yemeği için  Thimphu'ya gidiyoruz. Öğleden sonra, şehir gezisine gideceğiz ve Memorial Chorten, Buda heykeli ve Changangkhalhakhang'ı ziyaret edeceğiz. Thimphu'da geceleme, yükseklik 2400m.
10. Gün THIMPHU - PARO (1.2 Saat)
Sabah, haftasonu pazarını (Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar), El yapımı kağıt fabrikası, Sanat ve El Sanatları okulunu ziyaret ediyoruz. Burada öğrenciler, Bhutan'da, yakındaki halk mirası müzesi ve ulusal kütüphane. Paro'da geceleme, rakım 2200m.
11. Gün PARO
Lezzetli kahvaltıdan sonra Paro vadisinin kuzey ucuna gideceğiz ve Tiger Nest Tapınağı'na yürüyeceğiz. Kaplan yuvası, vadi tabanından 900 metre yükseklikteki dikey uçurumda tavana sahip olan Budist dünyasında ünlü tapınaktır. Yürüyüş, zirveye ulaşmak için yaklaşık iki saat sürecek ve ertesi gün trekking için bizi ısıtacak. Tarihi drukgyel ruin Dzong ve kichu tapınağı ziyaret ediyoruz. Paro'da geceleme.
12. Gün KATHMANDU
Bhutan'dan birkaç saat süren uçuşun ardından Katmandu'ya varacaksınız. Dinlenmek için hemen otele transfer. Bugün, yorgun bedeninizi  dinlendirmek için ücretsiz Trekkers masajı ve spa terapisi hizmetinden yararlanabilirsiniz.
13. Gün BHAKTAPUR
Bugün size 'adanmışlar şehri' olarak da bilinen  antik Bhaktapur şehrini gezdiriyoruz. Bu tarihi Bhaktapur kenti yüzlerce yıldan beri korunan sanatsal kültür, mimari ve geleneklerle doludur. 
14. Gün DÖNÜŞ
Birlikte kahvaltı edeceğiz ve eve dönüş için havaalanına gideceğiz.

FİYATA DAHİL ÜCRETLER:
• Günde bir şişe içme suyu
• Öğle yemeği ile bir günlük çiftlik ziyareti
• İngilizce konuşan profesyonel rehber
• Butan'da konaklama için vize düzenlemesi
• Sadece seyahat programında belirtilen müzeler ve park ücretleri
• Katmandu'da 3 gece konaklama ve gezi
• Paro'da ücretsiz Gho / Kira ve Okçuluk oynamak
• Grup büyüklüğüne göre seyahat planına göre ulaşım ve gezi
• Yukarıdaki standart otellerde kahvaltı ve standart restoranlarda öğle ve akşam yemeği
• Sosyal refah ve ülkenin kalkınması için % 35 Hükümet SDF'si (Bhutan)
• Kültürel kısım için çift paylaşımlı olarak yukarıdaki otellerde veya benzeri otellerdeki konaklama yerleri
• Trekler için  uyku çadırları (Yemek çadırı, mutfak çadırı, tuvalet çadırı, masa, sandalye, tüm yemekler, atlar, atlı, aşçı, garson, trek rehberi, çay / kahve, uyku tulumu, sağlanan tüm uyku matı)

FİYATLARA DAHİL OLMAYANLAR:

• Seyahat ve kurtarma sigortası;
• Kılavuz (lar) ve sürücü (ler) için bahşişler;
• Uluslararası uçuşlar; Nepal vize ücreti
• Katmandu'da öğle ve akşam yemekleri
• Kişisel harcamalar (telefon görüşmeleri, çamaşırhane, bar faturaları, şişe veya sıcak su, duş, vb.);

Toplam Ücret: $2999

Swotah Travel bünyesinde, çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir.

Kültür gezileri, trekking, kişiye özel tur seçenekleri, Everest First Base Camp, Annapurna First Base Camp, Poon Hill ile dünyanın çatısına yolculuk yapın.