Kültür Gezisi + Trekking

Kathmandu - Pokhara - Chitwan - Lumbini 14 Gün

1. Gün VARIŞ
Havalimanındaki temsilcilerimiz tarafından  karşılanacaksınız. Tur ile ilgili bilgi almak için bizi ziyaret edebilir veya iyi bir dinlenme için doğrudan otelden check-in yapabilirsiniz. Daha sonra sizin için harika bir akşam yemeği düzenlenecektir.
2. Gün KATHMANDU ÇEVREYİ GEZME
Bugün Katmandu şehrinin turistik yerlerini ziyaret edeceğiz. Büyük bir Stupa ile Budist Manastırını gözlemlemek ve yakındaki manastırlarda bazı Budist rahipleri görmek için Bouddhanath'a sabah erkenden bir taksiyle başlıyoruz. Bouddhanath’dan Nepal’deki en büyük Hindu Mabedi olan Pashupatinath’a ve dünyanın dört bir yanındaki Hindular’a gideceğiz. Daha sonra Patan şehrine gidebiliriz ya da başka alternatif Swayambhunath (Maymun Tapınağı) veya Katmandu Durbar Meydanı'nı ziyaret edebilir.
3. Gün POKHARA
Üçüncü gün sabahın erken saatlerinde Pokhara'ya özel araçla hareket edeceksiniz, böylece öğleden sonra Pokhara'ya varıyoruz ve gölleri keşfedeceğiz.
4. Gün POKHARA ÇEVREYİ GEZME
Pokhara Göller Şehri olarak anılır, bu yüzden göl üzerinde bir tekne yolculuğu, World Peace Stupa'ya yürüyüş, Gupteshwor Mahadev Mağarası'nı ve Davis Şelaleleri'ni ziyaret ederek, göl üzerinde bir gün batımı için göl kenarına gitmeniz doğaldır.
5. Gün POKHARA
Pokhara da Nepal'deki birçok harika trekking ağ geçididir. Annapurna sıradağlarının tadını çıkarmak için kısa bir yürüyüşe çıkıyoruz. Tercihinize göre farklılık gösterebilecek birçok seçenek var.
6. Gün Yürüyüş
7. Gün Yürüyüş
8. Gün CHITWAN
Arabayla gidiyoruz ve öğle vakti geleceğimiz Chitwan Ulusal Parkı'na doğru ilerliyoruz. Öğleden sonraları nehir kıyısında geçiriyoruz ve Fil safari ya da fil banyosu izleyebilirsiniz..
9. Gün CHITWAN
Tam gün Chitwan Ulusal Parkı'nda orman trek.
10. Gün LUMBINI
Lumbini'ye  hareket ediyoruz. Budistler için Lumbini önemli bir yer; Ancak, Budist değerlere kayıtsız kalan insanları şaşırtmayabilir. Eğer Lumbini'nin çok önemli olmadığını düşünüyorsanız, daha fazla görülecek veya yapılacak bir yer olan Pokhara, Bhaktapur, Patan veya Katmandu'da bir iki gün daha ikamet edebilirsiniz.
11. Gün LUMBINI / KATHMANDU
Bugün Lumbini'de kalabilir ya da rafting ve diğer açık hava aktivitelerine katılabilirsiniz.
12. Gün KATHMANDU
Yolculuğumuza sabahın erken saatlerinde Katmandu'ya doğru başlıyoruz. Bir gece kalmak için Nagarkot veya Balthali'yi ziyaret edin ve şehrin gürültüsünden uzaklaşın.
13. Gün BHAKTAPUR
Bugün Bhaktapur antik kentine gidiyoruz ,  iyi korunmuş miras alanlarından ve hediyelik eşya dükkanlarından yararlanarak dolu dolu bir gün geçiriyoruz.
14.Gün ÜLKEYE DÖNÜŞ
Herkesin yollarını ayırması ve dolayısıyla anılarınızı daha özel hale getirmesi için uçuş durumunuza göre sizin için veda yemeği ayarlayacağız. Sizi havaalanına kadar götüreceğiz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:
• Tur rehberi;
• Tüm geçerli devlet vergisi;
• Yetkili İngilizce konuşan rehber;
• Tıbbi kit (seyahat lideriniz tarafından taşınan);
• Özel araçla eskort ile havaalanı transferleri;
• Gezi boyunca tüm yemekler (Kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği);
• Katmandu'da bilet ücretleri ile birlikte rehberli gezi turu;
• Katmandu'da çift kişilik / çift kişilik paylaşımlı standart / Deluxe odalar;
Katmandu'ya özel ulaşım ile transfer için Pokhara ve Lumbini Katmandu;
• Tüm personel için tüm harcamalar - yemekler, konaklama, maaş, ekipman, sigorta, ulaşım.

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

• Seyahat sigortası
• Uluslararası uçuşlar; Nepal vize ücreti
• Kılavuz (lar), kapıcı (lar) ve sürücü (ler) için ipuçları
• Katmandu'da öğle ve akşam yemekleri
• Kişisel harcamalar (telefon görüşmeleri, çamaşırhane, bar faturaları vb.)
• Erken varış nedeniyle Katmandu'da ekstra gece konaklama, tarifeli güzergah dışında herhangi bir sebeple geç ayrılma

Kişi Başı Ücret: $1450

Swotah Travel bünyesinde, çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir.

Kültür gezileri, trekking, kişiye özel tur seçenekleri, Everest First Base Camp, Annapurna First Base Camp, Poon Hill ile dünyanın çatısına yolculuk yapın.