Annapurna Base Camp

15 Gün

1. Gün KATHMANDU'YA GELİŞ
Katmandu'ya her hangi bir saatte varış.. Sizi karşılayacağız ve gezi programı hakkında bilgilendireceğiz. İlk gün için planlanmış aktivite yok, bu nedenle otele check-in pılacak ve otelde gecelenecek.
2. Gün KATHMANDU'DA ÇEVREYİ KEŞİF
Şehri  keşfe çıkacağız ve çeşitli kültürel mirasları gezeceğiz. Bu şehir turu isteğinize göre düzenlenecek ve  yolculuk için hazırlanılacak.
3. Gün KATHMANDU'dan BIRETHANTHI'ye gidiş (850, 200KM / 6 SAAT)
Bugün Pokhara'ya doğru ilerliyoruz; Nepal turistik bir şehir. Sabah erkenden Pokhara'ya doğru yola çıkıyoruz. Kahvaltı ve öğle yemeği seyahat ederken servis edilecektir. Trishuli Nehri ile birlikte güzel tepelik köylerden geçiyoruz. Pokhara'ya ulaştıktan sonra  Nayapul'a doğru ilerleyeceğiz.
4. Gün ULLERI'YE GİDİŞ (2,073M)
Bugün trekking bölümümüz başlıyor ve Ulleri'ye doğru yürüyoruz. Burungdi Khola'yı takip ederek yolumuza başlıyoruz. Tikhedunga'da öğle yemeği için durup ve oradan Ulleri'nin zirvesine  bakan yamaçlardan uzun dik taş merdivenlerden çıkıyoruz.
5. Gün GHOREPANI  (2,800 M)
Ulleri'den, ormangülü ormanlarına Ghorepani'ye çaprazlıyoruz. İlkbaharda orman bir renk alevidir. Ghorepani'ye ulaştığımızda muhteşem manzaralı dağları görebiliyoruz - Dhaulagiri, Annapurna, Hiunchuli, Machhapucchare ve Lamjung.
Gün 6 POON HİLL'e varış (3.200 M) - ve ardından TADAPANI
Poon Hill  kesinlikle çok popüler bir trekking noktasıdır. Burası Annapurna bölgesindeki en güzel manzaraya sahiptir. Burada güneşin doğuşunu izlemek muhteşemdir.. Poon Hill'e  gün doğmadan önce tırmanmaya başlıyoruz. Poon Hill'den görkemli güneşin doğuşunu izlemek için yaklaşık 50 dakika yürüyüş yapıyoruz ve daha sonra ormangülü'nden yürüyüşle Tadapani'ye ulaşıyoruz..
7. Gün CHHOMROONG'a GİRİŞ (2.100 M)
Tadapani'yi Annapurna güneyinin ve Fishtail Dağı'nın güzel manzaralarına bırakıyoruz. Ghurjung Nehri'ndeki vadi havzasına iniyoruz.. Buradan dağ tarafına tırmanıp dağ sırtı üzerinde bulunan Chhomrong'a tırmanıyoruz. Chhomrong, Gurung halkının kültürel bir köydür. Köyün Annapurna Güney (7,219 m), Balık Kuyruğu (6,993 m) görkemli manzarasını görebiliriz..
8. Gün DOVAN'A Yürüyüş (6 Saat)
Dovan'a, Chhomrong Nehri'ne doğru yürüyüş yaparak ve daha sonra yaklaşık 3 saat süren Sinwa'ya tırmanarak ayrılıyoruz. Buradan Annapurna'ya ve Sinwa'ya gireceğiz, Modi Nehri'ne ineceğiz ve tekrar Dovan'a doğru tırmanacağız.
9. Gün DEURALI  (3.300 M)
Deurali'ye ulaşmadan önce yaklaşık 5 saat yürüyoruz. Yüksek irtifaya giriyoruz, bu yüzden yavaş tempoda kalıyoruz ve Himalaya'nın başka bir mezrasına tırmanıyoruz. Oradan Hinku mağarasına bir saat boyunca dik tırmanış ve sonunda Deurali'ye ulaşıyoruz.
10. Gün ANNAPURNA ANA KAMPI (4,200M)
Bugün sonra aradığımız nihai hedefe ulaşacağız. Deurali'den çığ gibi görünen bir alan olan Fishtail ana kampına doğru yola çıktık. Balık kuyruğu kampına 3,700 m'de ulaşmak yaklaşık 3 saat sürecektir. Balık Kuyruğundan, Annapurna ana kampına giden patika, yavaş yavaş karlı alanın kenarına ve buzul kenarının etrafındaki mendereslere tırmanıyoruz. Base Camp'de, dünyanın en yüksek dağlarının 360 derece görüşüyle ​​kutsanmış bulunuyoruz.
Gün 11 BAMBOO İÇİN AŞAĞI İNİŞ BAŞLIYOR
Annapurna Ana kampını tamamladıktan sonra, gün doğumu ile yavaş yavaş Bamboo'ya yöneliyoruz. Bamboo, Sinuwa'ya ulaşmadan önce küçük bir yerleşim yeridir.
Gün 12 JHINU DANDA (1,600 M)
Biz Chhomrong'a kadar tırmanmaya aldığımız aynı izi takip ederek Jhinu danda'ya gidiyoruz. Jhinu Dada, yorucu yürüyüşten vücudumuzu rahatlatacak kaplıcalara sahiptir.
13. Gün JHINU'dan POKHARA
Jhinu'dan  Nayapul'a gidiyoruz ve Nayapul'dan Pokhara'ya geri dönüyoruz. Turistler arasında çok ünlü olan Pokhara kentini keşfediyoruz.
14.GÜN KATHMANDU'A POKHARA
6-7 saatlik sürüşten sonra, ayrılış günü için gerekli hazırlığın yapılacağı ülkenin kalbine ulaşacağız. Bu sizin için özgür bir gün ve bu yüzden şehrin dükkanlarını ve kaplıcalarını keşfedebilir veya Pashupatinath'taki akşam ibadetine katılabilirsiniz. Zaman yeterliyse, küçük bir veda için buluşacağız.
15. Gün NEPAL'den Ayrılış
Temsilcimiz, ofiste kısa bir hediyelik dağıtım programı sonrasında sizi havalimanına götürecek. Bu harika zaman için size teşekkür etmenin yolu olacak.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:
• Tıbbi kit;
• Trekking izinleri;
• Tüm geçerli devlet vergisi;
• Yürüyüş sırasında mevcut konaklama;
• Özel araçla eskort ile havaalanı transferleri;
• Trek boyunca tüm yemekler (Kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği);
• Tam sigorta dahil olmak üzere hamallar için ekipman giyimi;
• Katmandu'da profesyonel rehberden rehberli gezi turu;
• Özel taşıma ile Pokhara'ya transfer ;
• Gerekli tüm evrak ve Yürüyüşçülerin Bilgi Yönetim Sistemi ücretleri;
• Katmandu'daki standart oteldeki çift kişilik odalar, kahvaltı ile çift / çift paylaşımlı olarak;
• Trek ve Trek için Porters (2: 1) ile birlikte trek ve tur için Yetkili İngilizce konuşan rehber;
• Personel için tüm masraflar; yemekler, konaklama, maaş, ekipman, sigorta, ulaşım.

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

• Seyahat ve kurtarma sigortası;
• Uluslararası uçuşlar; Nepal vize ücreti;
• Kılavuz (lar), kapıcı (lar) ve sürücü (ler) için bahşişler;
• Katmandu'da öğle ve akşam yemekleri;
• İç hat uçuşu için fazla bagaj ücreti (leri);
• Kişisel harcamalar (telefon görüşmeleri, çamaşırhane, bar faturaları, batarya şarjı, ekstra taşıyıcılar, şişe veya sıcak su, duş vb.);
• Katmandu ve Pokhara'da erken varış, geç kalkış, planlanan güzergah dışında herhangi bir sebepten dolayı dağdan erken dönüş nedeniyle ekstra gece konaklama;

Kişi Başı Ücret: $1450

Swotah Travel bünyesinde, çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir.

Kültür gezileri, trekking, kişiye özel tur seçenekleri, Everest First Base Camp, Annapurna First Base Camp, Poon Hill ile dünyanın çatısına yolculuk yapın.